Dinamov sljedeći protivnik srušio Barcelonu, Raya čudesnim obrama spasio Arsenal u Bergamu

Champions League 19. ruj 202423:11 0 komentara
AP Photo/Laurent Cipriani via Guliver

Idući suparnik zagrebačkog Dinama u Ligi prvaka, Monaco priredio je iznenađenje porazivši u susretu prvog kola Barcelonu sa 2-1.

Loše je počelo za Barcelonu. Gosti su već u 10. minuti ostali s igračem manje. Vratar Marc-Andre ter Stegen je krivo dodao, Minamino je “ukrao” loptu, a Eric Garcia ga je kao zadnji igrač obrane oborio zaradivši isključenje.

Samo šest minuta kasnije Maghnes Akliouche je nakon solo prodora zabio za 1-0. Barcelona je uspjela izjednačiti u 28. minuti preko Laminea Yamala.

Momčad iz Kneževine je do nove prednosti stigla u 72. minuti. Vanderson je uputio sjajnu, dugu loptu do Georga Ilenikhene koji je izbio sam ispred Barcina vratara i lijepo pogodio za 2-1.

Ilenikhena je u 80. minuti mogao potvrditi pobjedu domaćina, ali je loše pucao. Dvije minute kasnije odličnu priliku je imao i Folarin Balogun, ali je Ter Stegen obranio. U 86. minuti nizozemski sudac Allard Lindhout je dosudio kazneni udarac za Monaco nakon starta Martineza nad Balogunom, ali je nakon asistencije VAR-a promijenio odluku. Do kraja susreta Španjolci su pokušali izboriti remi, ali nisu uspjeli.

Sjajnu večer francuskih klubova upotpunio je Brest koji je u svom premijrnom europskom nastupu pobijedio Sturm sa 2-1.

Brest se natječe u europskom natjecanju po prvi put u svojoj 121-godišnjoj povijesti nakon što je nezaboravnu prošlu sezonu završio na trećem mjestu. Francuski sastav je poveo u 23. minuti golom Huga Magnettija, no gosti su u samoj završnici poluvremena izjednačili nakon autogola Edmilson Fernandesa.

Pobjedu Brestu, koji je igrao u Guingampu, donio je Abdallah Sima pogodivši za 2-1 u 56. minuti. Gosti su od 88. igrali s igračem manje nakon što je isključen Dimitri Lavalee. Za Sturm je od 60. minute igrao Lovro Zvonarek.

Identičnim rezultatom Atletico Madrid je pobijedio RB Leipzig.

Gosti su poveli već u 4. minuti golom Benjamina Šeška. Bila je to brza kontra njemačkog sastava. Lois Openda je pucao, Jan Oblak je obranio, no Šeško je glavom pospremio odbijanac. Atletico je uspio izjednačiti u 28. minuti lijepim golom Antoinea Griezmanna.

Nakon što je zabio, francuski napadač je u 89. minuti i asistirao Joseu Gimenezu koji je nadskočio svog čuvara i glavom pogodio za pobjedu španjolskog sastava.

Atalanta i Arsenal su odigrali bez golova, a junak utakmice bio je gostujući vratar David Raya koji je u 50. minuti obranio jedanaesterac Mateu Reteguiju, a potom je “skinuo” domaćem napadaču i pokušaj glavom.

Za talijanski sastav je od 89. minute zaigrao Mario Pašalić.