Brighton i Nottingham podijelili bodove u sjajnoj utakmici

Nogomet 22. ruj 202417:06 0 komentara
xAndyxThomasx via Guliver

Zanimljiva je bila nedjeljna utakmica petog kola engleske Premier lige koja je okončana bez pobjednika, nogometaši Brightona i Nottingham Foresta su remizirali 2-2.

Te su dvije momčadi sada susjedi na ljestvici, na sedmom i osmom mjestu.

Gosti iz Nottinghama su poveli u 13. minuti kada je Wood realizirao jedanaesterac, ali se potpuni obrat dogodio krajem prvog dijela. Prvo je u 39. Hinshelwood odlično pucao glavom i pogodio za 1-1, dok je još ljepši pogodak bio u 45. minuti kada je Welbeck iz slobodnog udarca naciljao za 2-1 domaćeg sastava.

Imao je Brighton početkom nastavka nekoliko dobrih prilika za 3-1 koje nije iskoristio pa je uslijedila kazna na drugoj strani. Gosti su u 70. minuti izveli odličan kontranapad, a Sosa je iz jednostavne situacije pogodio za 2-2.

Od 83. minute gosti su imali igrača manje nakon isključenja Gibbs-Whitea, ali su uspjeli sačuvati jedan bod.

Za kraj kola ostao je veliki derbi, od 17.30 sati igraju Manchester City i Arsenal.