Morant poslao Stepha na odmor, Grizzliesi napadaju Jazz!

Košarka 22. svi 20216:58 > 8:24 0 komentara
AP Photo/Jed Jacobsohn

Golden State Warriorsi neće igrati doigravanje ove sezone nakon poraza od mladih Memphis Grizzliesa poslije produžetka.

Proteklih dana određeni dio američkih medija pojačao je kampanju za Stepha Curryja u izboru MVP-a sezone, međutim pitanje se sada nazire, kako će ti mediji reagirati obzirom da zvijezda Golden State Warriorsa neće zaigrati u playoffu?

U finalnoj utakmici inauguralnog ‘play-in’ turnira, Memphis Grizzliesi svladali su Warriorse rezultatom 117:112 nakon produžetka, a junak je bio sjajni mladi playmaker Ja Morant koji je zasjenio i Curryja. Memphis je stvorio zalihu poena na poluvremenu (62:49) da bi Warriorsi vrhunskom obranom limitirali Grizzliese u nastavku (37 poena) izborivši dodatnih pet minuta nade u plasman prema doigravanju. Produžetak je osigurao Andrew Wiggins 33 sekunde prije kraja utakmice. Obje momčadi imale su priliku pobijediti u završnici, Xavier Tillman promašio je za Memphis, a Draymond Green za Golden State.

U dodatnom vremenu, ključan je bio Ja Morant koji je s četiri povezana poena doveo Memphis do prednosti 114:109 svega četiri i pol sekunde prije isteka vremena.

Morant je predvodio pobjedničku momčad s 35 koševa, po šest skokova i asistencija te četiri osvojene lopte dok je Curry bio najefikasniji kod Warriorsa s 39. Steph je ovoga puta imao dovoljno pomoći, Green je upisao triple-double (11p, 16sk, 10as), Wiggins je pridodao 22 poena i deset skokova, a Jordan Poole 19 koševa, međutim nije bilo dovoljno.

Memphis će u prvom krugu doigravanja igrati protiv najbolje momčadi lige iz regularne sezone, Utah Jazza.