Bogdanović sjajan u Bostonu, ali Kyrie je presudio

NBA 30. ožu 20193:18 > 3:20
(Photo by Jonathan Daniel/Getty Images)

Indiana Pacersi poraženi su u samoj završnici dvoboja u Bostonu, dok je Minnesota iznenadila Golden State Warriorse.

Bojan Bogdanović nastavlja nositi Pacerse kako zna i umije, no Indiana teško dolazi do pobjeda kada se hrvatskom igraču ne pridruži netko iz napadačkog asortimana trenera Natea McMillana. Utakmica je bila izjednačena, Pacersi su izvrsno držali korak, posebno u prvom poluvremenu tijekom kojeg je Bogdanović ubacio 18 poena. Hrvatski reprezentativac dvoboj je završio s 27 koševa (8-13, trica 4-7, sl. bacanja 7-9), jednim skokom, po dvije asistencije i osvojene lopte te tri izgubljene. Na parketu je proveo 33 minute. Okršaj u TD Gardenu odlučio je Kyrie Irving košem pola sekunde prije isteka vremena. Irving je završio s 30 poena. Obje su momčadi sada izjednačene na omjeru 45-31, no Celticsi su preskočili Pacerse na četvrtoj poziciji Istočne konferencije zbog boljeg međusobnog omjera ove sezone.

Golden State je u jednom trenutku dvoboja u Minneapolisu držao prednost od 19 poena, no Minnesota je preokrenula rezultat da bi dvije minute prije kraja dvoboja stvorili višak od šest poena (115:109). Međutim do kraja regularnog tijeka utakmice domaći igrači nisu ništa uspjeli zabiti dok su prvaci preko Igoudale i Stepha Curryja smanjili zaostatak na pola koša, pedeset sekundi prije kraja. Draymond Green je ubrzo fauliran nakon pogreške Wigginsa, a kontroverzno krilo Warriorsa pogodio je samo jedno od dva bacanja time odvevši utakmicu u produžetak. Wolvesi su izvrsno otvorili dodatni period, formirali seriju 14-4 i činilo se kako više neće dopustiti prvacima povratak u utakmicu. Međutim, upravo se to i dogodilo, pola sekunde prije isteka vremena, Steph Curry pogodio je tricu u svom stilu i ponovno izjednačio rezultat. Činilo se kako će utakmica otići u novi produžetak, no Kevin Durant radi prekršaj protiv Karla-Anthonyja Townsa koji pogađa prvo, a zatim promašuje drugo slobodno bacanje. VIše nije bilo vremena za pokušaj novog preokreta Warriorsa. Andrew Wiggins je s 24 poena predvodio Wolvese, Josh Okogie dodao je 21. Dario Šarić na terenu je proveo 23 minute, upisao je deset poena (4-9, trica 1-4, sl. bacanja 1-1) i sedam skokova. Steph Curry pogodio je 11 trica iz nevjerojatnih 19 pokušaja, završio je s 37 poena, Kevin Durant dodao je 23 uz 12 skokova i sedam dodavanja.

Četvrti put ove sezone u isto toliko utakmica protiv Oklahome, slavili su Denver Nuggetsi. Dvije momčadi zaključile su međusobne okršaje za regularnu sezonu, a vijesti nisu nimalo dobre za Thunder čiji igrači unatoč povremenim bljeskovima Paula Georgea (25p, 9sk) i Russella Westbrooka (27p, 9sk, 9as) nisu uspjeli ostvariti preokret. Ključni trenuci dogodili su se kod rezultata 68:68 kada Nuggetsi kreću u seriju 14-2 nakon čega se više nisu osvrtali. Jamal Murray ubacio je 27 poena uz devet asistencija, a Nikola Jokić nadovezao se s 23 koša i 16 skokova.