EL: Galata i Bamberg otvorili sezonu pobjedama

Košarkaši Galatasaraya pobijedili su Montepaschi u Firenci s 84:75 u prvom kolu Eurolige. Još jedan susret Eurolige odigran je u srijedu, Bamberg je na svom terenu savladao Strasbourg 84:70. U prvom dijelu igre u Firenci gledali smo rastrzanu košarku, ali s preciznim šutevima za tri poena. U takvoj igri bolje se snašao Galatasaray predvođen Ercegom, Domercant i Arohom.

Gosti nisu mogli promaše i na poluvrijeme su otišli s +18 (51:33). Iako su domaći serijom 8-0 počeli drugo poluvrijeme, turski tim sve vrijeme je kontrolirao rezultat i ostvario je važnu pobjedu u gostima. Najučinkovitiji je bio Carlos Arroyo s 21 poenom, Jamont Gordon postigao je 18, a za domaće je Daniel Hackett postigao 26 poena. U preostala dva susreta C grupe u petak se sastaju Zijelona Gora – Bayern i Olimpijakos – Unicaja.

Jamar Smith ubacio je 19 poena u pobjedi Bamberga nad Strazburom, Anton Gavel 16, a 11 poena i 7 skokova upisao je Sharrod Ford. Za francuski tim Alexis Ajinca dao je 19 poena, Duport je postigao 13, a Dio 12.
U B skupini još igraju Anadolu Efes – Emporio Armani (četvrtak) i Žalgiris – Real (petak).