Hokej 1. sij 202313:07 > 13:11 0 komentara

Protekle večeri i noći mogli ste pratiti četiri utakmice NHL prvenstva na kanalima Sportkluba.

Buffalo je s 4:3 nakon produžetka svladao Boston. Utakmicu su obilježili preokreti s obje strane. Bruinsi su poveli preko Pastrnaka da bi prije kraja prve dionice izjednačio Thompson. Gosti su zatim poveli početkom treće minute druge trećine golom Tucha prije nego je uslijedio preokret domaćih preko Bergerona i Marchanda. Ipak, minutu i pol prije kraja utakmice Cozens je izjednačio, a Tuch je u četvrtoj minuti dodatnog vremena osigurao slavlje Sabresa.

Produžetak je odlučio pobjednika i u dvoboju Vegas Golden Knightsa i Nashville Predatorsa. Momčad iz Las Vegasa slavila je s 5:4. Strijelci su do 4:4 bili Kolesar, Madio, Smith i Stephenson s jedne, odnosno Forsberg (3) i Lauzon s druge strane. Las Vegas je vodio s 4:2 prije sjajne sekvence Forsberga. Ipak, u produžetku slavio je domaćin golom Haguea.

Prava golijada viđena je u Washingtonu gdje su Capitalsi demolirali Montreal s čak 9:2. Ovečkin je bio trostruki strijelac za domaćine, a golove su još postigli Gustafsson, Hathaway, Dowd, Strome, Johansson i Mantha. Caufield je postigao oba pogotka za Canadiense.

Aktualni prvaci Colorado doživjeli su težak novogodišnji poraz pred svojim navijačima, svladali su ih Toronto Maple Leafsi sa 6:2. Bunting je zabio dvaput, a po jedan pogodak za pobjednički sastav upisali su Marner, Engvall, Matthews i Brodie. Kod Avalanchea strijelci su bili Compher i Toews.