Matthews prvi koji je zabio 40 golova u sezoni

Hokej 8. ožu 20229:16 > 9:27 0 komentara
Frank Gunn/The Canadian Press via AP

Auston Matthews prvi je igrač koji je ove sezone stigao do 40. gola u NHL.

Matthews je bio jedan od strijelaca u gostujućoj pobjedi Toronto Maple Leafsa 5:4 kod Columbus Blue Jacketsa. Do ovog je podviga tako stigao četvrti put u posljednjih šest sezona.

Toronto je nakon prve trećine vodio 3:0 golovima Mikhejeva, Marnera i Matthewsa. Kuraly, Bjorkstran i Roslovic vraćaju stvari na početak, da bi gosti golovim Kerfoota i Buntinga otišli na plus dva (5:3). Laine je tek uspio ublažiti poraz.

Ludoj posljednjoj trećini svjedočili smo u dvoboju New York Islandersa i Colorado Avalanchea. Domaćin je poveo preko Leea u 9. minuti , da bi Makar izjednačio u 15. minuti.

Golova nije bilo do pete minute posljednje četvrtine, a onda je Colorado u razmaku od četiri minute i 21 sekunde zabio četiri gola i poveo 5:1. Do nije bio kraj uzbuđenjima, jer domaćin je do kraja utakmice zabio još tri, te je na kraju završilo 5:4.