Hokej 25. ožu 202312:27 0 komentara

Na programu NHL lige bile su tek tri utakmice. Columbus je nakon produžetaka pobijedio NY Islanderse sa 5-4, Buffalo je identičnim rezultatom slavio protiv New Jerseyja, dok je Colorado sa 3-1 porazio Arizonu.

U najzanimljivijem susretu večeri “fenjeraš” Istoka Columbus je pobijedio New York Islanderse sa 5-4 nakon produžetka.

Gosti su vodili 1-0 i 2-1, međutim Blue Jacketsi su okrenuli rezultat i poveli 4-2. Islandersi su u posljednjoj četvrtini uspjeli izjednačiti i gurnuti susret u produžetak. Odluka je pala već nakon 40 sekundi, a pobjedu Columbusu donio je Boone Jenner.

Za domaći sastav strijelci su bili i Johnny Gaudreau, Liam Foudy, Kent Johnson, te Eric Robinson. Za goste je dva puta zabio Brock Nelson, a strijelci su bili i Zach Parise, te Kayle Palmieri. I dok je Colorado na začelju Istoka, Islandersi su sedmi.

Zanimljivo je bilo i u KeyBank Centru u kojem je Buffalo sa 5-4 porazio New Jersey kojem je to bio peti poraz u zadnjih šest susreta.

Sabresi su poveli 2-0, imali su i 5-2 i u prve dvije trećine kontrolirali su rezultat. Međutim, Devilsi su deset minuta prije kraja susreta stigli na gol zaostatka, vrativši neizvjesnost, ali nisu uspjeli izjednačiti.

Kod Buffala je sjajan bio Alex Tuch s dva pogotka i asistencijom. Dylan Cozens i Jack Quinn dodali su po jedan gol i asistenciju, Tage Thompson pogodak, dok je JJ Peterka upisao dvije asistencije. U suparničkim redovima dva gola je zabio Jack Hughes, a po jednog Jegor Šarangovič i Kevin Bahl. Buffalo je 12. na Istoku, dok je New Jersey ostao treći.

Colorado je upisao sedmu pobjedu u posljednjih osam susreta nakon što je slavio sa 3-1 protiv Arizone.

Nakon što su prve dvije trećine završile rezultatom 1-1, odluka je pala u posljednjoj dionici koju je domaćin dobio sa 2-1.

Za Avalanche su zabili Clayton Keller, Cale Makar i J.T. Compher, a za Coyotese Nathan MacKinnon.

Colorado je peti na Zapadu, a Arizona na 13. mjestu.