Automoto 26. svi 202417:45 0 komentara

Charles Leclerc ostvario je prvu pobjedu ove sezone i prvu na domaćoj utrci nakon dominantnoga nastupa s pole positiona na ulicama Monte Carla u utrci koju je obilježila crvena zastava koja je eliminirala potrebu za promjenom guma.

Za vrijeme prekida vozači su promijenili gume pa su vozači koji su startali na mediumu odabrali hard, a vozači koji su startali na hardu uzeli su medium kako do kraja utrke više ne bi morali u boks.

To se na kraju i dogodilo pa je Leclerc cijelu utrku vodio dok su ga Piastri, Sainz i Norris pratili bez ikakve mogućnosti za promjenu pozicija, a prvih deset vozača na startu u istom je poretku i završilo utrku.

Russell je držao nešto veći razmak u odnosu na Norrisa koji je u jednom trenutku bio 20 sekundi dok Sainz nije usporio kako bi Norrisu uskratio mogućnost promjene guma bez gubitka pozicija što bi ga učinilo opasnim u završnici utrke.

Leclercu je ovo prva pobjeda od VN Austrije 2022. i šesta u karijeri, a Piastriju prvo postolje ove godine dok je Sainz završio treći nakon što je imao sreće s crvenom zastavom koja mu je dala novu šansu za start s trećega mjesta.

Norris nije mogao bolje od četvrtoga mjesta u drugom McLarenu dok je Russell uspio cijelu utrku izdržati na medium gumama i osvojiti deset bodova za peto mjesto.

Hamilton je prvi od vodećih koji je odradio promjenu guma za vrijeme utrke budući da je imao dovoljnu prednost ispred Tsunode, a nakon toga je isto učinio i Verstappen pa ni tu nije došlo do promjene pozicija – Verstappen je završio šesti, što mu je najgori rezultat u utrci koju je završio od VN Brazila 2022., a Hamilton je bio sedmi, kao i 2021. na ovoj stazi.

Tsunoda je nastavio impresivnu formu ove sezone s osmim mjestom za RB ispred Albona koji je osvojio prvi bod ove sezone i prvi za WIlliams, a Gasly je također osvojio prvi bod ove sezone nakon što je preživio žestoki napad Ocona prije crvene zastave.

Alonso je završio 11. nakon što je vozio namjerno sporo kako bi Stroll imao dovoljno vremena da promijeni gume i vrati se bez gubitka pozicije, ali Stroll je upropastio dobru priliku pogodivši ogradu u 10. zavoju pa je opet morao u boks po novi set soft guma.

Iduća utrka vozi se za dva tjedna u Kanadi.