Na EP ide 11 Hrvata: Najveća očekivanja od Sandre

Atletika 9. kol 202219:39 > 19:40 0 komentara
AP Photo/Matthias Schrader

Hrvatski atletski savez (HAS) objavio je kako će na skorašnjem Europskom prvenstvu, koje će se održati u Münchenu od 15. do 21. kolovoza, nastupiti 11 hrvatskih predstavnika.

Najviše se očekuje od dvostruke olimpijske pobjednice i svjetske prvakinje te peterostruke europske prvakinje u bacanju diska Sandre Perković koja je prošloga mjeseca u Eugeneu osvojila srebro na Svjetskom prvenstvu. U toj disciplini nastupit će i Marija Tolj, koja je zauzela osmo mjesto u Eugeneu.

Uz njih, izglede za odličje ima i Filip Mihaljević u bacanju kugle, on je u Eugeneu zauzeo šesto mjesto, ali je bio najbolje plasirani Europljanin u finalu SP-a.

U Münchenu će još nastupiti i maratonke Matea Parlov Koštro i Ana Štefulj, skakači u dalj Marko Čeko i Filip Pravdica, bacač diska Martin Marković, troskokašica Paola Borović, kopljašica Sara Kolak i preponašica Ivana Lončarek.