Ništa od velikog preokreta: Taylorov TD od 67 jardi!

Američki nogomet 19. pro 202110:24 > 10:25 0 komentara
AP Photo/Michael Conroy

U noći između subote i nedjelje po srednjoeuropskom vremenu u NFL prvenstvu na programu je bila jedna utakmica – Indianapolis Coltsi su na domaćem terenu rezultatom 27:17 pobijedili New England Patriotse i prekinuli ekipi Billa Belichicka sjajni niz od sedam pobjeda.

Poslije ove pobjede ekipa iz Indiane je na petom mjestu ljestvice AFC sa omjerom 8-6, dok su Patriotsi treći sa 9-5.

Ključ pobjede Coltsa bio je dobar start – u prve tri četvrtine domaćin je poveo sa čak 20:0, pa kasno buđenje tima iz Massachusettsa nije bilo dovoljno za ogroman preokret.

U prvom periodu po jedan touchdown za domaće zabeležili su Hines i SpeedBadgley je ekstra poene uspješno pretvarao u sve veće vodstvo. U drugoj i trećoj četvrtini Badgey je po jednom imao precizan field gol za 20:0

Quarterback pobjedničke ekipe KCarson VWentz nije morao puno „raditi“ – kompletirao je pet od svega 12 dodavanja za 57 jardi uz jedan touchdown i jedno presječeno dodavanje. Prilično je impresivan bio touchdown Jonathana Taylora, koji je trčao 67 jardi i donio nedostižnu prednost domaćima.

NFL pratite u direktnim prijenosima samo na kanalima Sport kluba.