Vaterpolo 22. ožu 202320:23 0 komentara

Vaterpolisti splitskog Jadrana remizirali su s grčkim Vouliagmenijem u izravnom okršaju za četvrto mjesto i plasman na Final Eight, čime su si bitno umanjili šanse za plasman na završni turnir...

Jadran ostaje na tri boda zaostatka za četvrtoplasiranim Vouliagmenijem u poretku skupine A nakon što je s Grcima u Poljudu odigrao 10:10 (3:1, 2:5, 4:2, 1:2).

Splićani su se nadali pobjedom kojom bi se poravnali s konkurentom, a možda ga i prestigli (da su pobijedili s više od gola razlike). Dobro su krenuli i poveli 3:1, no Grci su okrenuli na 6:5 na kraju prvog poluvremena.

Početkom posljednje četvrtine Jadran je poveo 10:8 golom Čaglja sedam minuta prije kraja, no bio je to, pokazat će se, posljednji pogodak domaćeg sastava.

Vouliagmeni je izjednačio na 10:10 i u zadnje četiri minute uopće više nije bilo golova. Do pobjede su mogli jedni i drugi, pogotovo u završnim napadima, no na kraju su se bodovi ipak podijelili.

Jerko Marinić Kragić bio je najefikasniji igrač Jadrana s četiri pogotka, dok je vratar Mate Anić obranio deset lopti. Kod gostiju je također sjajan bio golman Panagiotis Tzortzatos s 14 obrana.

Do kraja grupne faze Jadran igra protiv Dinama iz Tbilisija, Olympiacosa, Pro Recca i Hannovera, a sve su utakmice na rasporedu u travnju. Vouliagmeni na četvrtom mjestu ima 14 bodova, a Jadran na petom 11 i lošiji međusobni omjer s Grcima.