ATP Šangaj: Zverev eliminirao Čilića

Shanghai 11. lis 201616:39 > 16:45
Lintao Zhang/Getty Images

Mladi njemački tenisač Aleksander Zverev napravio je iznenađenje na turniru u Šangaju izbacivši iz natjecanja hrvatskog igrača Marina Čilića 3:6, 6:3, 6:2, poslije sat i 53 minuta igre.

19-godišnji Nijemac je tako poslije trijumfa nad Amerikancem Johnom Isnerom u prvom kolu, skinuo “skalp” i Čiliću, pa ga sada u osmini finala turnira u kineskom gradu očekuje Francuz Jo-Wilfred Tsonga, koji je pobjedio Janka Tipsarevića sa 6:3, 7:6.

Zverev je, također, poveo i u međusobnim duelima sa 2:1, jer je Čilića ove godine pobjedio i na turniru u Montpellieru, dok je Hrvat bio uspješniji prošle sezone u Washingtonu.

Čilić je na lak način stigao do vodstva u setovima, napravivši brake u osmom gemu za 5:3, da bi set finalizirao dobrom igrom u idućem gemu (6:3). Ipak, žilavi Zverev je nastavio sa strpljivom igrom, čekao svoju šansu za brake što je učinio sredinom drugog seta, koji mu je pripao rezultatom 6:3. Poslije nekoliko iscrpljujućih gemova u drugom setu, treći set je donio bržu igru, dva brakea Nijemca i trijumf na treću meč loptu.

Masters u Šangaju se igra na tvrdoj podlozi, ukupni nagradni fond je 5.452.985 dolara, a titulu brani najbolji tenisač svijeta Novak Đoković, koji je u prošlogodišnjem finalu svladao Tsongu s 6:2, 6:4.