RC: Nadal uz dosta problema do trećeg kola

Rogers Cup 7. kol 201922:53 > 23:00
Getty Images Sport, Vaughn Ridley

Branitelj naslova na Rogers Cupu Rafael Nadal uspješno je okončao prvi meč na putu prema obrani titule, nakon što je u dva seta savladao Britanca Danijela Evansa sa 7:6, 6:4.

Prvi nositelj je bio na rubu gubitka prvog seta, budući da je Evans imao dvije set lopte u trinaestoj igri, prvu na svoj servis. Međutim, Španjolac se sjajno izvukao, vezao četiri poena i na kraju doslovno ukrao set, u kojem je imao i break zaostatka.

U drugom setu Nadal je prvi stigao do breaka, ali po gotovo preslikanom scenariju kao iz prvog seta, samo u obrnutim ulogama, Evans je vratio break i izjednačio na 3:3. Ono što se ipak razlikovalo je to da je Nadal već u sljećem gemu napravio novi break i napravio prednost koju je uspješno držao do kraja meča.