Đoković u polufinalu US Opena

US Open 6. ruj 20183:01 > 5:55
Mike Stobe, Getty Images Sport

Novak Đoković se plasirao u polufinale US Opena pobjedom protiv Johna Millmana u tri odigrana seta. U borbi za finale Đoković će odmjeriti snage sa Keijem Nishikorijem.

Matthew Stockman, Getty Images Sport

Novak Đoković slavio je u meču četvrtfinala US opena protiv Johna Millmana – 6:3, 6:4, 6:4, za dva sata i 50 minuta igre.

Veliku, bespoštednu borbu vodila su dva igrača. Đoković je bio bolji igrač u prvom setu, ali kako je odmicao taj dio igre budio se i Millman. Drugi set je obilježio problem Đokovića sa želucem što je dovelo do pada njegove snage i ritma, ali Millman to nije uspio iskoristiti. Upravo suprotno, Đoković je i u ovom setu napravio jedini brejk i poveo sa 2:0.

U drugom setu smo vidjeli i neobičnu situaciju – dok je Đoković čekao tablete, Millman mu je rekao da ide u svlačionicu kako bi se presvukao. Đoković je bio malo iznenađen, ali on je ostao na svom mjestu.

U trećem setu srpski igrač rano dolazi do brejka, a nakon toga ne koristi još nekoliko prilika da dođe do uvjerljivije i brže pobjede. Ispalo je da mu se nekoliko propuštenih brejk prilika u ovom dijelu meča obilo o glavu. Nakon dvije vezane sudačke opomene za Đokovića, Millman praktično na poklon dobiva brejk i vraća se u meč. Ipak, Đoković je uzvratio još jednim brejkom i nakon toga više nije bilo dileme – na svoj servis došao je do pobjede.

Đokoviću će sljedeći suparnik biti Kei Nishikori, a drugi polufinalni par čine Rafael Nadal i Juan Martin del Potro.