Šok u Parizu: Ispale Ostapenko i Venus!

Roland Garros 27. svi 201819:30 > 19:49
Cameron Spencer, Getty Images Sport

Prošlogodišnja pobjednica Roland Garrosa izgubila je već u prvom kolu drugog Grand Slam turnira u sezoni, od nje je bila bolja Ukrajinka Katerina Kozlova rezultatom 7:5, 6:3!

Jelena Ostapenko prošle je sezone u finalu bila bolja od rumunjske tenisačice Simone Halep i tako osvojila svoj prvi i jedini GS trofej, ali je sada stala već u prvom kolu.

Letonka (20) je izgubila od pet godina starije Ukrajinke, koja će u drugom kolu igrati protiv pobjednice meča Azarenka – Siniakova.

Kozlova je u prvom setu prva došla do breaka i povela sa 2:1, dok je Ostapenko izjednačila za 4:4. Zatim su izmijenjena još tri breaka, ali je kao pobjednica izašla 66. tenisačica svijeta.

Ostapenko, koja je peta na WTA ljestvici, u drugom setu je oduzela servis protivnici za 2:0, ali tu prednost nije uspjela sačuvati. Viđeno je još pet oduzetih servisa, a Kozlova je ostvarila jednu od najvećih pobjeda u karijeri.

Posljednja pobjednica Roland Garrosa koja je ispala u prvom kolu sljedeće sezone bila je Ruskinja Anastasija Miškina 2005. godine.

Pogledajte i rezultate ostalih mečeva prvog kola u konkurenciji žena.

Venus Williams eliminirana je od 91. igračica svijeta, Kineskinje Wang Qiang sa 6:4, 7:5.

Slavna američka igračica, trenutno 9. na svijetu, nije mogla pronaći rješenje za slabije rangiranu protivnicu, koju je na istom mjestu u fazi natjecanja prošle godine pobijedila sa 6:4, 7:6, a potom ju izbacila i u Wimbledonu.

Za Venus je ovaj poraz značio prvo ispadanje na samom početku dva uzastopna Grand Slama u 22-godišnjoj karijeri!

Wang će u drugom kolu igrati protiv Petre Martić.