ATP Šangaj: Nadal i Federer prošli u osminu finala

ATP 11. lis 201714:17 > 14:19
Lintao Zhang / Getty Images

Najbolji tenisač svijeta Rafael Nadal uvjerljivo je savladao Amerikanca Jareda Donaldsona sa 2:0 u setovima i plasirao se u osminu finala Mastersa u Šangaju. Isto je napravio i drugi tenisač svijeta Roger Federer, koji je isto slavio sa 2:0 u setovima protiv Argentinca Diega Schwartzmana.

Španjolac je za 55 minuta završio posao protiv 56. tenisača svijeta, po setovima 6:2, 6:1.

Nadal je bio uvjerljv od prvog poena, ne prepustivši Donaldsonu nijednu priliku doći čak ni do break lopte.
S druge strane, po dva breaka, u oba seta bila su dovoljna za španjolskog tenisača da dođe do lagane pobjede i nastavi put prema novoj tituli.

Njegov protivnik u osmini finala biti će Talijan Fabio Fognini, koji je u dva seta bio bolji Francuza Lucasa Pouillea.

Švicarac Roger Federer slavio je protiv Argentinca Diega Schwartzmana sa 7:6,6:4.

“Čarobnjak iz Basela” je u prvom setu imao break prednosti, ali nije zadržao i otišlo se u trinaestu igru. Ipak, tamo je nakon izgubljena prva dva poena odigrao sjajno i osvojio taj tie-break sa 7:4.

U drugom setu je jedan break bio dovoljan za slavlje Federera i prolaz u osminu finala.