SP: Veliko finale u Parizu, Francuzi slomili Norvežane

Rukomet 29. sij 201718:38 > 18:41
(Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images)

U finalu rukometnog SP u Francuskoj igrali su domaćin i Norveška. Francuzi su pobjedom 33-26 obranili naslov svjetskog prvaka. Prvo poluvrijeme je otišlo na stranu Francuza 18-17 i to golom u zadnjoj sekundi. Podsjetimo da su igrali i u skupini, gdje su Francuzi pobijedili 31-28.

Rukometaši Francuske su na svom tlu upisali novi naslov najbolje momčadi svijeta. Nakon Slovenije u polufinalu, savladali su i Norvešku u finalu i to sjajnom predstavom od 20. min do kraja utakmice. Norvežani su u prvom poluvremenu imali vodstvo i činilo se da bi to mogao biti šok za Francuze, ali oko 20. minute kreću novi/stari svjetski prvaci i okreću utakmicu u svoju korist te dokazuju da im nema ravnih u svijetu rukometa.

Opet je dobar kada je trebalo bio francuski vratar Gerard, zbog kojega je Francuska mogla zaboraviti na Thierrya Omeyera, koji je bio prisutan pri osvajanju 5 od 6 svjetskih zlata.