Červar: 'Ovi dečki su heroji, oni su zaslužni za to!'

Rukomet 24. sij 202020:42 > 20:43
sportklub

Kauboji slave veličanstveno slavlje nad Norvežanima nakon napornih 80 minuta 29:28

Drama nad drama! Kako drugo opisati ovu utakmicu, Hrvatska je u finalu Europskog prvenstva. Nitko nam nije davao nikakve šanse za prolaz protiv Norvežana, ali Kauboji su ušutkali sve kritičare.

I nakon prvih 60 minuta bilo je neriješeno, otišlo se u produžetke gdje se igralo četiri puta po pet minuta, i konačno nakon 80 minuta Željko Musa je bio taj koji je odveo Hrvatsku u finale gdje čekaju boljeg između Španjolske i Slovenije.

Izbornik Lino Červar nije mogao pronaći riječi nakon dramatične i veličanstvene pobjede.

‘Nemam riječi kako da se zahvalim igračima, rijetko viđena utakmica, ne znam što bih rekao, 10 godina nismo bili u finalu, nemam riječi pod emocijama sam, sve zasluge idu igračima i dajte njima prostora da oni govore’ – rekao je Lino pa nastavio:

‘Kao i s Njemačkom, ovo je još gore bilo. Dečki su pokazali da se isplati boriti, da nema poraza dok nije kraj utakmice, oni su stvarno heroji, nemam riječi kako da se zahvalim svim mojim igračima i navijačima koji su nas došli podržati u ovako velikom broju. Mislio sam da ću ići kući bez desete medalje, oni su zaslužni za to, rekli su da mi ju posvećuju’ – zaključio je izbornik.