Červar: Obrana je bila loša, nismo igrali timski

Rukomet 9. sij 202022:17 > 22:21
Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Hrvatski rukometni izbornik Lino Červar bio je sretan zbog pobjede Hrvatske na otvaranju Europskog prvenstava.

Hrvatska je pobijedila Crnu Goru sa 27:21, ali izdanje “Kauboja” u prvom poluvremenu nije bilo dobro, imali smo zaostatak na odmoru od jednog gola.

U prvom poluvremenu nismo dobro igrali, obrana nije naša najjača snaga, bila je loša. U napadu nismo bili strpljivi protiv disciplinirane Crne Gore. Ali nedostajala je timska igra u obrani i zato su bili u prednosti. U nastavku smo sjajno igrali u napadu što je naš forte, predvođeni Duvnjakom, a i obrana je odradila dobro, Šego se razbranio. Moramo u nastavku ispravit pogreške, protiv Bjelorusije moramo bolje, ako ponovimo prvo poluvrijeme izgubit ćemo. Moramo igrati kao u drugom poluvremenu”, rekao je Červar i nastavio:

“Nije nas iznenadila Crna Gora, iako su igrali mudro. Mi smo nasjeli na njihove duge napade, ali u nastavku smo ih raširili i slavili. Malo su nas poremetila Mandićeva isključenja, prekršaji moraju biti kraći, agresivni. Za kraj, hvala publici“.

Hrvatska u 2. kolu igra protiv Bjelorusije.