Srebro za Benovića na Svjetskom kupu u Kairu

AP Photo/Pavel Golovkin via Guliver

Hrvatski gimnastičar Aurel Benović osvojio je srebrnu medalju na parteru na Svjetskom kupu u egipatskom Kairu.

Hrvatski reprezentativac i član GD Osijek-Žito prvog finalnog dana u Egiptu došao je do osme medalje svjetskih kupova, dok je Filip Ude u završio kao osmi na konju s hvataljkama.

Benović je do postolja stigao s ocjenom 14.166, a bolji je danas bio samo Ukrajinac Illia Kovtun (14.433) koji već gotovo godinu dana trenira zajedno s Aurelom u osječkom Sokol centru. Brončani je Irac Eamon Montgomery (14.066). Aurel je ovom medaljom dodatno potvrdio plasman na Svjetsko prvenstvo u Antwerpenu krajem godine.

Zadovoljan sam zbog srebra i što sam izdržao pritisak. Odradio sam solidno svoju vježbu, bilo je tu nekih sitnih grešaka. Na samom startu vježbe prvi skok sam imao veliku grešku, napravio sam veliki iskorak, raširio koljena u duplom saltu što me koštalo velikog odbitka. Ali, do kraja sam odradio najbolje što sam mogao“, rekao je nakon finala Benović koji je prva rezerva za sutrašnje finale preskoka.

“Drago mi je što je moj klupski kolega Illia osvojio zlato, ponosan sam i drago mi je zbog njega. Sretan sam što ćemo kući donijeti dvije medalje s partera, on je još osvojio i broncu na konju s hvataljkama, a sutra ima još nekoliko finala…“, dodao je Osječanin.