VIDJESMO: Bašakšehiru samo bod protiv Genčlerbirligija

Turska 26. velj 201819:57 > 20:03
Aitor Alcalde Colomer/Getty Images

U posljednjoj utakmici 23. kola turske Superlige, koju ste mogli gledati na Sportklubu 2 uz komentar Alena Selmana, Istanbul Bašakšehir na svom terenu je izgubio važna dva boda protiv Genčlerbirligija (1:1).

Bilo je ovo veliko iznenađenje, imajući u vidu da je Bašakšehir uoči ovog kola bio vodeća momčad na ljestvici, a Genčler jedna od najlošijih gostujućih klubova u ligi.

Domaći su poveli pogotkom iskusnog Emanuela Adebayora, koji je glavom zatresao mrežu protivnika nakon ubačaja Emrea Belezoglua u 28. minuti.

Bašakšehir je držao kontrolu u prvom poluvremenu i činilo se da ja na putu ka novom trijumfu, ali kobna po domaće bila je greška golmana Babačana, koji je u 50. minuti omogućio Šveđaninu Abduli Kaliliju da izjednači pogotkom iz slobodnog udarca.

Na kraju je ostalo 1:1, pa Baškašehir sada dijeli prvo mjesto s Galatasarayom (47 bodova, Galata ima bolju gol-razliku), a tri boda više ima u odnosu na Bešiktaš i Fenerbahče.