Prekid trajao sat i pol, ali Škotska na kraju slavila

Nogomet 21. lip 20238:07 0 komentara
xFredxPalmerx FIL-18633-0010 via Guliver

U susretu četvrtog kola A skupine kvalifikacija za Euro 2024. reprezentacija Škotske je u Glasgowu pobijedila Gruziju sa 2:0 upisavši i četvrtu pobjedu u skupini.

Škoti nastavljaju juriti prema plasmanu na Euro. U susretu četvrtog kola ostvarili su i četvrtu pobjedu i sada pred konkurencijom bježe čak osam bodova. Međutim, moramo dodati kako Španjolska, koja je treća s tri boda, ima i dvije utakmice manje.

Momčad koju vodi Steve Clarke je u prvom kolu porazila Cipar (3:0) potom Španjolsku (2-0), u trećem kolu je u Oslu srušila Norvešku (2:1), a sada i kod kuće Gruziju (2:0).

Domaćin je sjajno ušao u susret i već u šestoj minuti Callum McGregor je zabio za 1:0. Tri minute kasnije utakmica je prekinuta zbog jake kiše i potopljenog terena.

Prekid je trajao skoro 90 minuta i činilo se kako neće biti nastavka, no tada je mađarski sudac Istvan Vad vratio momčadi na teren.

Škotska je izgledala pomalo klimavo u prvih nekoliko minuta nastavka, ali onda su domaćini preuzeli punu kontrolu. Korak bliže pobjedi domaćin je stigao u 47. minuti kada je Scott McTominay lijepo zabio za 2:0.

Gruzijci nisu puno ponudili, a u sudačkoj nadoknadi mogli su ublažiti poraz, no Khvicha Kvaratskhelia nije realizirao jedanaesterac, pucao je iznad prečke.

U prvom susretu iz ove skupine Norveška je porazila Cipar sa 3:1 upisavši prvu pobjedu.

Domaćin je u poveo u 12. minuti golom Ole Solbakkena, a u nastavku je proradio Erling Haaland postigavši dva brza gola. U 56. minuti je realizirao jedanaesterac, a četiri minute kasnije još jednom svladao ciparskog vratara Joela Malla. Konačnih 3:1 postavio je Grigoris Kastanos u sudačkoj nadoknadi.

U ovoj skupini je i Španjolska koja je zbog nastupa na Final Fouru Lige nacija bila slobodna.

Škoti nakon četiri kola vode sa 12 bodova, Gruzija i Norveška imaju po četiri boda, ali Norveška ima i susret manje, dok je Španjolska četvrta s tri boda i dvije utakmice manje.

Gruzija na začelju ima nulu i susret manje.