Neymar vodio Brazil do nove bitne pobjede

FIFA World Cup 5. lip 20219:10 > 16:45 0 komentara
Pool / Pool

Nogometna reprezentacija Brazila zadržala je stopostotni učinak u južnoameričkim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine i nakon 5. kola zahvaljujući domaćoj 2-0 (0-0) pobjedi protiv Ekvadora u Porto Alegreu.

Strijelci za novu pobjedu Brazila bili su Richarlison (64) i Neymar (90+4-11m).

Domaći sastav dominirao je od samog početka utakmice i pobjeda je više nego zaslužena. Večina akcija kretala je od Neymara koji je bio odlično raspoložen, a kada je tako onda je jako teško igrati protiv njega.

Nakon prvih 45 minuta Ekvador je držao bod, ali su u nastavku Brazilci još jače pritisnuli i nakon asistencije Neymara za Richarlisona poveli u 64. minuti. Potvrdu Brazilaca potvrdio je upravo Neymar iz jedanaesterca kojeg je izborio Gabriel Jesus. Zanimljivo, Neymaru je prvi udarac s bijele točke obranio golman Ekvadora Dominguez, ali prerano je izašao s linije te je u drugom navratu Neymar mirno zabio.

Brazil je vodeći na ljestvici sa 15 bodova, četiri više od druge Argentine dok je Ekvador treći s devet bodova.

Izravni plasman na SP iz Južne Amerike izborit će četiri prvoplasirane reprezentacije, dok će peta u interkontinentalne dodatne kvalifikacije