EURO U21: Portugal bolji za gol, ali i nešto više

Reprezentacija 25. ožu 202122:47 > 22:53 0 komentara
Malcolm Mackenzie

Mladi hrvatski nogometaši porazom su otvorili Europsko prvenstvo koje se igra u Sloveniji.

Portugal je opravdao ulogu favorita, Hrvatska je ipak bila inferiornija momčad velikim dijelom utakmice. Možemo reći kako su skupi igrači Portugala koji igraju u najvećim svjetskim klubovima pokazali klasu, ali i nedostatak koncentracije pred golom, imali su podosta prilika u prvom poluvremenu, no hrvatska obrana na čelu sa Šemperom uspjela se nekako obraniti.

Nažalost, hrvatski bedem raspao se u jednom trenutku drugog dijela, igrala se 70. minuta, a igrač koji je ušao pet minuta ranije, član Porta Fabio Vieria postigao je pogodak nakon lijepe kombinacije i asistencije Danyja Mote.

Portugalci su imali čak 65 posto loptu u nogama, prema hrvatskim vratima uputili su 16 udaraca, ali samo četiri u okvir gola.

Hrvatska će iduću utakmicu odigrati u nedjelju protiv Švicarske koja je u prvoj utakmici dana šokirala Englesku s 1:0.