Hrvatska poražena 2:0 od Brazila na Anfieldu

Reprezentacija 3. lip 201817:58 > 18:05
Pedro Vilela/Getty Images

Hrvatska nogometna reprezentacija niti u četvrtom međusobnom susretu nije uspjela pobijediti Brazil, nakon što je ogled na stadionu Anfield završio 2-0 za 'Selecao'. Pogotke su postigli Neymar u 69. minuti i Firmino u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Prije vodećeg gola Brazilaca, koji su prvi put igrali na Merseysideu od 1995. godine, Hrvatska je imala bolje prilike, Lovren je u 14. minuti nakon kornera na dobro poznatom terenu umalo postigao gol za 1:0.

Ante Rebić je bio najbolji pojedinac Hrvatske u prvom dijelu, probijao je po lijevoj strani i u par navrata bio jako opasan po gol Brazila.

Na početku drugog dijela u igru kod Brazilaca je ušao Neymar, nakon što više od tri mjeseca nije igrao zbog ozljede. Brazilci su zagospodarili terenom, imali puno više loptu u nogama, međutim nisu stvarali izgledne prilike,  sve dok Neymar nije eksplodirao, postigavši gol 24 minuta nakon što je ušao u igru.

Ispremiješao je našu obranu i silovitim udarcem pod gredu doveo Brazil u vodstvo. Pokazao je i da kad nije u optimalnoj formi da je jedan od najboljih igrača na svijetu.

Izbornik Dalić je napravio svih 6 izmjena i time razvodnio igru u drugom dijelu.

U gotovo poslednjim trenucima susreta, Firmino je lijepo primio loptu koju  mu je poslao Casemiro, otresao Jedvaja i  postigao drugi gol za Brazil i potvrdio trijumf svoje reprezentacije.

Hrvatska se odmah nakon utakmice vraća u domovinu, trenirat će na Rujevici do 8. lipnja kada će igrati protiv Senegala u Osijeku.