Mallorca napokon zabila kod kuće i srušila Atletica

Nogomet 9. tra 202218:32 > 18:34
Ruben de la Fuente PÃ via Guliver Image

Nogometaši Malorce svladali su u 31. kolu Primere na svom terenu Atletico s 1:0 i tako napravili veliki korak ka ostanku.

Pogodak vrijedan pobjede za Mallorcu postigao je Kosovar Muriqi iz penala u 68. minuti, a domaćin je prekinuo niz od čak sedam uzastopnih poraza i nakon 53 dana konačno zabili na svom stadionu.

Trener Atletica Diego Simeone odmarao je nekoliko igrača za uzvratnu utakmicu četvrtfinala Lige prvaka protiv Manchester Cityja, a kod aktualnog prvaka je Šime Vrsaljko ušao u 62. minuti.

Ranije je Betis slavio kod Cadiza s 2:1 golovima Tella (78) i Borja Iglesiasa (85pen). Domaćini su vodili preko Aleja (58).

Atletico je ostao četvrti s istim brojem bodova, ali i utakmicom više kao i Barcelona, dok bod manje na petom mjestu Betis.