PRIMERA: Valencia novom pobjedom na bod iza Barcelone

Primera 4. stu 201715:12 > 15:21
(Photo by Manuel Queimadelos Alonso/Getty Images)

Valencia je danas na svojoj Mestalli pred skoro 40 000 gledatelja savladala Leganes sa 3-0 i tako došla do 27 bodova, samo 1 manje od lidera Barcelone.

Valencia misli ozbiljno, čak i kada ne igraju dobro. Danas su igrali promjenjivo, a na kraju upisali rezultatski glatku pobjedu. U prvom je poluvremenu gost bio bolja momčad, ali nisu znali kapitalizirati svoju konkretniju igru, doj je domaćin iz jedine prilike došao do gola preko Danija Pareja, izravno iz slobodnog udarca.

U nastavku se stvari mijenjaju, strpljiva Valencia iz kontre preko Rodriga stiže do 2-0, nakon sjajnog ubacivanja Perreire, koji je ušao u igru svega par trenutaka ranije. Ubrzo je stigla i točka na i. Ponovno je najzaslužniji bio igrač s klupe – Santi Mina. Iznudio je kazneni udarac, a onda ga i sam pretvorio u konačnih visokih 3-0. Leganes je do danas primio ukupno 5 golova u 10 kola, a danas su morali tri puta u mrežu po loptu. Valencia je sedmom uzastupnom pobjedom oborila klupski rekord i pucaju visoko ove sezone.