Barca lako, Messi se vratio u stilu

Primera 15. lis 201618:08 > 18:18
David Ramos, Getty Images

Barcelona je pobijedila Deportivo na svom terenu sa uvjerljivih 4:0, u 8. kolu španjolske Primere.

Uz uvjerljivu pobjedu dobra vijest za navijače Katalonaca je povratak na teren Lionela Messia koji je zaigrao prvi put od 21. rujna.

On je ušao u igru sa klupe u 55. minuti, a već u 58. je postigao gol poslije odlične asistencije Neymara.

Messi je postigao i 180. gol “kod kuće” u Primeri, čime je na vječnoj listi prestigao legendarnog Telma Saru.

To je bio gol za 4:0, a prethodna tri domaćin je postigao u prvom poluvremenu. Rafinha je bio strijelac u 21. i 36. minuti, a Luis Suarez je pogodio u 43. minuti poslije dodavanja Neymara.

U posljednjih 20 minuta Barcelona je u potpunosti nadigrala rivala, a 25 minuta prije kraja gosti su ostali bez Laurea koji je isključen zbod udaranja Neymara laktom.

Ipak, u finišu utakmice ekipa Luisa Enriquea propustila je nekoliko odličnih šansi i priliku da do vrha napuni mrežu rivala.

Barcelona sada ima 16 bodova na drugom mjestu, jedan manje od Seville, a priliku da ih preskoči imaju Atletico i Real Madrid. Ekipa iz La Corunje ostala je na 15. poziciji sa 8 bodova.