Hladan tuš za Barcu u Valenciji

Primera 2. stu 201918:11 > 18:15
Aitor Alcalde, Getty Images Sport

Barcelona je u prvom poluvremenu došla do vodstva, no jako loše drugo poluvrijeme i jako dobra predstava Levantea ih ostavlja bez bodova.

U 12. kolu La Lige Barcelona je rezultatom 3-1 poražena od Levantea u Valenciji.
Nakon što su u 30. minuti preko Messijevog pogotka iz jedanaesterca došli do vodstva, Barca je do poluvremena kontrolirala utakmicu. Problemi za goste počeli su u drugom poluvremenu kada je Levante počeo imati sve više inicijative te postao opasan po gol Barcelone. U razmaku od dvije minute, Jose Campana i Borja Mayoral postižu golove opuštenoj Barceloni te dolaze do preokreta. Pet minuta nakon drugog Levanteovog gola, ponovno jako loša reakcija obrane Barcelone dovodi do trećeg pogotka za Levante. Nemanja Radoja posprema loptu glavom u mrežu za 3-1 i tako praktički rješava utakmicu. Barcelona se pokušavala vratiti, Messi u 72. minuti dolazi do spretnog i sretnog pogotka koji je nakon VAR provjere poništen zbog zaleđa.
Barcelona do kraja utakmice nije bila uspjela opasnije zaprijetiti te je rezultat ostao 3-1.
Vrlo dobar Levante pokazao je kako se radi o jednom od najneugodnijih gostovanja u ligi i kako će se protivnici morati vrlo dobro potruditi kako bi došli do bodova na Estadiju Ciutat de Valenciji.
Barcelona se nakon ove utakmice još uvijek nalazi na prvom mjestu no Real Madrid će večeras imati priliku ostvariti prednost od dva boda nad njima, ako pobijede Real Betis pred svojim navijačima.