Nogomet 8. sij 202319:25 0 komentara

Nakon što su prije nekoliko dana izgubili od Manchester Cityja 1:0 u prvenstvu, Chelsea je i ovaj put izgubio u FA Cupu i to uvjerljivije, 4:0.

Sve je krenulo loše po Chelsea u 23. minuti kada je prekrasan gol iz slobodnog udarca zabio Riyad Mahrez. Samo sedam minuta kasnije Građani povisuju na 2:0 golom Juliana Alvareza iz penala, a konačan udarac Chelseaju u prvom poluvremenu zadao je Phil Foden golom u 38. minuti.

Mahrez je sve lijepo zaokružio još jednim golom, jedinim u drugom dijelu, iz penala u 85. minuti za konačnih 4:0.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić za “Bluese” je igrao prvo poluvrijeme kada ga je zamijenio David Fofana.

Bila je to 18. utakmica Chelsea pod vodstvom Grahama Pottera pri čemu šesti poraz. Zanimljivo, “Bluesi” su već drugi put pod Potterovim vodstvom primili tri gola u prvom poluvremenu. To im se dogodilo i u listopadu na gostovanju kod Brightona kada su izgubili sa 1-4.

U 100 utakmica pod vodstvom njegovog prethodnika Thomasa Tuchela, Chelsea nikada nije primio tri gola u prvom poluvremenu.

Manchester City će u četvrtom kolu igrati protiv pobjednika susreta Arsenal – Oxford.