Chelsea nakon velikog preokreta pobijedio Arsenal

Harriet Lander / Stringer

Arsenal je upisao prvi poraz otkad je na klupi Mikel Arteta

Michael Regan/Getty Images

Arsenal je bolje otvorio susret i poveo već u 13. minuti kada je pogodio Pierre-Emerick Aubameyang i to nakon asistencije Chambersa. Do kraja prvog dijela susreta Aubameyang je imao još jednu dobru šansu, ali šutirao je pored gola.

U drugom dijelu meča bilo je poprilično dosadno sve do 83. minute kada je jedna velika greška golmana domaćih Bernda Lena promijenila stvari. Nijemac je nakon jednog ubačaja izletio u prazno, lopta je došla do Jorginha koji pogađa za 1:1.

To je šokiralo domaće igrača i u isto vrijeme dalo krila gostrujućim koji samo četiri minute kasnije postižu novi pogodak. Ovog puta pogodio je Abraham i stvari su se potpuno okrenule u korist Chelseaja koji su mirno utakmicu priveli kraju i osvojili tri boda.

Za Artetu je ovo bio drugi meč na klupi Topnika i prvi poraz. U prvom susretu njegova momčad je odigrao samo 1:1 kod Bournemoutha.

Chelsea je nakon ove pobjede ostao na 4. poziciji sa 35 osvojenih bodova, odnosno četiri više od petoplasiranog Manchester Uniteda, dok je Arsenal sada tek na 12. poziciji sa samo 24 bodova.

U sljedećem kolu Chelsea gostuje kod Brightona, dok je Arsenal domaćin Manchester Unitedu u još jednom velikom derbiju.