Drama u Portugalu: Benfica 'šesticom' prati Porto

Portugal 22. tra 201923:10 > 23:14
Carlos Rodrigues/Getty Images

Nogometaši Benfice uvjerljivo su pobijedili Maritimo sa 6:0 u posljednjoj utakmici 30. kola prvenstva Portugala i tako nastaili utrku za titulu sa Portom.

Četiri kola prije kraja sezone portugalski velikani su izjednačeni na vrhu tablice sa 75 bodova i u foto finišu će biti odlučeno hoće li Porto obraniti titulu ili će Benfica poslije jednogodišnje pauze vratiti krunu na Luz.

Benfica je povela u 3. minuti golom sjajnog Joao Felixa i s minimalnom prednošću otišlo se na odmor. Pizzi je u 49. minuti duplirao vodstvo momčadi iz Lisabona, da bi Felix u 64. minuti svojim drugim golom riješio sve dileme oko pobjednika.

Nakon toga je na scenu stupio Cervi, koji se u strijelce upisao u 72. i 88. minuti, da bi Salvio u nadoknadi vremena postavio konačnih 6:0.

Josip Vuković je odigrao cijelu utakmicu za Maritimo, dok Filip Krovinović nije bio u sastavu.