Benfica i dalje na vrhu

Portugal 23. lis 201619:41 > 24. lis 2016 0:37
Alexander Hassenstein/Bongarts, Getty Images

Nogometaši Benfice pobjedili su Belenensens u gostima sa 2:0 u posljednjem susretu nedeljnog programa 8. kola prvenstva Portugala.

Ekipa iz Lisabona je ovom pobjedom zadržala prvo mjesto na tablici sa 22 boda, odnosno tri više od Porta i pet od gradskog protivnika Sportinga.

“Orlovi” su poveli golom grčkog reprezentativca Mitrogloua u 11. minuti, a konačan rezultat postavio je Grimaldo u 65. minuti.

U šestoj uzastopnoj pobjedi Benfice protiv Belenensensa Ljubomir Fejsa je na terenu proveo svih 90 minuta, dok Andrija Živković nije ulazio u igru.

U preostale dvije utakmice u nedelju posljednjeplasirani Moreirense remizirao je rezultatom 1:1 protiv Rio Avea, dok je Guimaraes savladao Estoril na gostovanju sa 2:0.

Na stadionu Joaquim de Almeida Freitas navijači su gledali dosadan i nogomet bez ideje više od 70. minuta, nakon čega je usljedila dramatična završnica.

U glavnoj ulozi našao se sudac Tiago Martins koji je pokazao čak 10. žutih i dva crvena kartona uz dva diskutabilno dosuđena jedanesterca. Domaći sastav poveo je u 74. minuti kada je protivničku mrežu zatresao brazilac Caue.

Radost domaćih trajala je samo 3. minute, jer je Rio Aveu izjednačenje doneo Roderikc Miranda s penala. Međutim, tu nije bio kraj uzbuđenjima, jer je u sudačkoj nadoknadi prvo Jander promašio prazan gol, a onda je i lijevi bek Moreirensea Pedro očajno šutirao sa bijele točke, tako da je golman Cassio lako zaustavio njegov udarac.

Nakon ovog kola trener Moreirensea Pepa mogao bi izgubiti posao, jer je njegova momčad na samom dnu tablice uz to ne zna ni za pobjedu na posljednjih šest utakmica, bolje rečeno još od kolovoza uz čak pet poraza u nizu prije ovog susreta.

Sa druge strane Rio Ave je ovim bodom sačuvao mjesto u gronjoj polovici tablice.