Abel Ferreira nadmašio bivšeg hrvatskog izbornika

Nogomet 29. ruj 20219:16 > 9:20 0 komentara
Ettore Chiereguini/AGIF (via AP)

Prvi finalisti Copa Libertadores, južnoameričke verzije Lige prvaka, su nogometaši brazilskog Palmeirasa.

Uzvratna polufinalna utakmica dva brazilska kluba, Atletico Mineira i Palmeirasa, završila je 1:1 i Palmeiras je prošao dalje zbog gola u gostima, pravila koje još vrijedi u Južnoj Americi. Prva utakmica je završila 0:0.

Nakon prvog dijela bez golova u 52. minuti je Čileanac Eduardo Vargas doveo Atletico Mineiro u vodstvo. Ta je momčad bila u finalu do 68. minute kada je Dudu naciljao suparničku mrežu i postavio končanih 1:1, dovoljnih Palmeirasu za drugo uzastopno finale.

Palmeiras je prošle sezone osvojio Copa Libertadores pobjedom protiv Santosa u finalu od 1:0.

Njihov trener, Portugalac Abel Ferreira, time je postao prvi Europljanin koji je vodio jednu momčad do dva finala. Isto tako, Ferreira je prošle godine postao tek treći Europljanin koji je kao trener slavio u ovom natjecanju. Jedan od dva prethodnika je bivši hrvatski izbornik Mirko Jozić (slavio s čileanskim Colo-Colo).

U finalu Palmeiras čeka pobjednika drugog polufinala u kojem je Flamengo u prvom ogledu pobijedio Barcelonu 2-0. Uzvrat je u noći sa srijede na četvrtak u Ekvadoru.