LPJ: Lokomotiva i Željezničar remizirali

Getty Images/Stephen Pond

Juniori zagrebačke Lokomotive i Željezničara odigrali su neriješeno 1:1 u prvoj utakmici za plasman u drugu fazu Juniorske lige prvaka.

Prvaci Bosne i Hercegovine odlično su otvorili utakmicu u Zagrebu, a dobru igru u prvom poluvremenu, okrunili su golom Amara Beširevića u 40. minuti, nakon kornera koji je izveo Eldar Šehić. Plavi su imali još nekoliko izglednih prilika do poluvremena, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Drugo poluvrijeme bilo je sadržajnije i ravnopravnije. Zagrepčani su pokušavali izjednačiti rezultat, bili su prisiljeni na napadačku igru. Nakon nekoliko prilika s obje strane, domaći su izjednačili rezultat golom  Marka Vranjkovića u 73. minuti, nakon prodora i asistencije Matea Dunića.

U prvom kolu ‘Grupe Pobjednika’, se nalaze oni timovi koji su osvojili nacionalna prvenstva, ali se njihove seniorske momčadi nisu plasirale u Ligu prvaka.

Lokomotiva je prije toga u polufinalnoj fazi play-offa ‘Grupe Pobjednika’ slavila protiv Dinama iz Bukurešta ukupnim rezultatom 4:2, dok je Željezničar bio bolji od bugarskog Ludogoreca ukupnim rezultatom 4:3.