‘Modrić je bio zadužen za nogometne delicije’

Liga nacija 26. ruj 20228:26 0 komentara
GEPAxpictures Armin Rauthner via Guliver Images

Hrvatska je s 3:1 slavila protiv Austrije u Beču i plasirala se na Final Four Lige nacija koji će održati u lipnju iduće godine.

Vatreni su nakon šest minuta igre poveli preko Luke Modrića, no vodstvo je bilo kratkog vijeka jer je izjednačio Baumgartner. U drugom dijelu zaigrali smo bolje, a sve smo riješili u tri minute golovima Livaje i Lovrena.

Austrijski mediji u izvještajima nakon susreta pozornost skreću na pad Austrije u grupu B Lige nacija, te su pohvalili hrvatsku reprezentaciju, posebno Luku Modrića.

“Bio je užitak gledati ga na djelu. U svakoj situaciji imao je spremno elegantno rješenje”, piše Kurier, dodajući da je Hrvatska pokazala klasu kod golova, dok Der Standard navodi da “Modrić, i u svojoj 154. utakmici za reprezentaciju, miluje loptu”. Kronen Zeitung piše da je Hrvatska s dva brza gola prekinula austrijski san o pobjedi.

“Izmjene igrača odvele su Austriju na put poraza, a onda i u ispadanje u grupu B Lige nacija”, navodi Kleine Zeitung, koji također ističe doprinos hrvatskog kapetana. Podsjećajući da je njegov gol doveo Hrvatsku u vodstvo piše da je “Luka Modrić bio zadužen za neprekidne nogometne delicije”.