Konferencijska liga: Norvežani ispisali povijest

Konferencijska liga 17. ožu 202223:32 > 23:33 0 komentara
AP Photo/Peter Dejong via Guliver

Nakon Marseillea, PSV Eindhovena i Leicester Cityja, plasman u četvrtfinale Konferencijske lige izborili su i Roma, praška Slavija, Feyenoord, PAOK i Bodo/Glimt.

Norveški prvak Bodo/Glimt ostvario je povijesni rezultat za norveški nogomet plasiravši se u četvrtfinale. U prvom susretu slavili su s 2-1, a istim rezultatom, ovoga puta za AZ Alkmaar završen je drugi dvoboj. Pogodak vrijedan prolaska u četvrtzavršnicu za Norvežane postigao je Sampsted u 105. minuti.

Rimljani su odigrali 1-1 protiv Vitessea izjednačivši u sudačkoj nadoknadi nakon što su prvi susret dobili s 1-0.

Prvu veliku priliku imala je Roma u 25. minuti, Jordan Veretout je pucao s ruba šesnaesterca, ali pored gola. Deset minuta kasnije pucao je Nicolo Zaniolo, ali je obrambeni igrač klizećim startom blokirao šut.

Nizozemski sastav je poveo u 62. minuti preko Maximiliana Witteka, a kada se već činilo da će susret završiti u produžecima, Tammy Abraham je izjednačio u sudačkoj nadoknadi.

Grčki PAOK je s dvije pobjede protiv Genta izborio nastavak natjecanja. U prvom susretu je bilo 1-0, a u uzvratu 2-1. Gosti su poveli u 20. minuti golom Josea Crespa, izjednačio je Laurent Depoitre u 40. minuti, da bi Douglas Augusto donio pobjedu Paoku.

LASK je pred svojim navijačima pobijedio Slaviju Prag s 4-3, no u prvom susretu je izgubio s 4-1.

Česi su uzvrat zaključili s dva igrača manje, no uspjeli su obraniti veliku prednost. (H)