Svi ga podcjenjuju, a on trpa svakih 76 minuta!

Europa League 12. ožu 201911:31 > 11:43
Adam Pretty/Bongarts/Getty Images

U prvoj utakmici u Maksimiru nije igrao, no Jonas je protiv Belenensesa pokazao da je i s 34 godine jako opasan

Benfica je u ponedjeljak neočekivano kiksala u portugalskom prvenstvu odigravši 2:2 protiv Belenensesa, i to nakon što su vodili 2:0.

Istina je da su poklonili bod gostima jer oba gola Belenensesa plod su grešaka igrača Benfice. U Dinamu se samo mogu nadati da orlovi na razini zadatka neće biti i u četvrtak.

Veliki hendikep trebao bi Benfici biti i neigranje napadača Harisa Seferovića, što je istaknuo i Tomo Šokota.

– Jako će im nedostajati Seferović, ne znam tko će im uopće igrati na poziciji središnjeg napadača. Dinamo ima veliku šansu – poručio je Šokota.

Najizglednije je da će Seferovićevo mjesto zauzeti 34-godišnji Jonas, koji je sinoć prvi put nakon studenog odradio svih 90 minuta na terenu.

Iako su mu već 34 godine, još je jednom pokazao da je itekako opasan. Baš je on zabio u 55. minuti za 1:0.

Bio mu je to već deseti gol ove sezone u prvenstvu u 14 nastupa, a zabija svakih 76 minuta!

– Uvijek su pričali o Jonasu, sada je odigrao 90 minuta kao što sam obećao, i onda mi dođu s pitanjem o Seferoviću. Više od tog gola, sretan sam kako mladi Jonas trenira i to pokazuje onda na terenu – rekao je trener Benfice Bruno Lage.

Nema sumnje da koliko god Benfici neigranje Seferovića bilo hendikep, no Jonas, koji na početku godine nije bio na terenu zbog ozljede koljena, itekako spreman Lageu pokazati da u njemu još ‘ima baruta’.