Dinamu sudi 'čovjek s kantom smeća umjesto srca'!

Europa League 5. ožu 201913:58 > 14:06
Richard Heathcote/Getty Images

Michael Oliver poznat je i priznat engleski i međunarodni sudac, međutim, na kraju prošle sezone bio je pod velikim udarom javnosti, a posebno one sklone Juventusu...

Taj 34-godišnji sudac iz Ashingtona dijelit će pravdu na utakmici Dinama i Benfice u četvrtak, a dobro ga pamtimo po dosuđenom jedanaestercu na uzvratnoj utakmici Juventusa i Reala u četvrtfinalu Lige prvaka prošle godine.

U trećoj minuti nadoknade kod rezultat 0:3, koji je jamčio produžetke, na Bernabeu se dogodio najkontroverzniji trenutak sezone – Bentaia je, po mišljenju Olivera, srušio Vazqueza u gol prilici i engleski sudac dosudio je najstrožu kaznu, a Real prošao u finale.

“Tamo gdje bi trebalo da mu bude srce, Oliveru stoji kanta za smeće! Njegova odluka pokazuje da je nesposoban. Da nema osjećaj za igru. Nema osjećaj za j… ništa. Znam što je vidio. Vidio je sumnjivu situaciju. Ne možete nekome svirati penal u 93. minuti, a nekome ne, iako se isto desilo u prvoj utakmici”, kukao je nakon teškog podnošljivog ispadanja Gigi Buffon, kojemu je to bila posljednja utakmica za Juve.

David Ramos/Getty Images

Završio ju je neslavno – crvenim kartonom zbog unošenja u lice Olivera.

Tog suca po lošim stvarima pamte i dinamovci – naime, prije tri i pol godine Dinamo je igrao uzvratnu utakmicu kvalifikacija za Ligu prvaka protiv norveškog Moldea, nakon vodstva 3-0 umalo je ispao. Susret je završio sa 3-3, a Zagrepčani su prošli dalje zbog golova u gostima.

No, ta utakmica pamtit će se i po čak tri kaznena udarca koja je Oliver dosudio protiv Dinama. Srećom po modre, čak dva je obranio vratar Eduardo.