'Solskjaerove bebe' neslavno završile daleki izlet

Europa League 28. stu 201918:45 > 18:51
Catherine Ivill/Getty Images

Nogometaši Manchester Uniteda večeras su ponovno razočarali svoje navijače porazom u gostima protiv Astane (2:1) u susretu petog kola grupne faze Europske lige.

Crveni vragovi su ranije osigurali plasman u nokaut fazu, ali United je sa potpuno rezervnim sastavom ipak neočekivano izgubio u dalekom Kazahstanu.

Povezano

United je veoma dobro otvorio susret i poveo već u desetoj minuti kada je Shaw asistirao Lingardu koji trese mrežu Astane za 1:0. Gosti su posao mogli završiti u 54. minuti, ali je Chong sa svega nekoliko metara promašio prazan gol.

Kazna je stigla već u sljedećem napadu. Nakon sjajne kontre lopta dolazi do Shomka koji pogađa za 1:1 i erupciju oduševljenja navijača Astane. Domaći su do potpunog preokreta stigli samo sedam minuta kasnije. Astana je do drugog gola došla uz dosta sreće nakon što je svoju mrežu zatresao Bernard za 2:1.

Manchester United je u finišu utakmice imao nekoliko sjajnih prilika da izvuče remi protiv Astane, ali je na golu domaćih briljirao Erić sa nekoliko sjajnih intervencija.

United je i dalje prvi u grupi sa deset bodova i ima dva boda više od drugoplasiranog Alkmaara koji igra večeras protiv Partizana. Astana je posljednja s tri boda.

U preostala dva susreta koja su odigrana u ranijem terminu Krasnodar je pobijedio Basel sa 1:0, a istim rezultatom je Getafe pobijedio Trabzonspor u gostima.