Talijani pokazali kako se igra(ti) s Rumunjskom!

Reprezentacija 26. velj 201819:38 > 19:53
fiba.basketball

Košarkaši Italije pobjedili su... pardon, ismijali su košarkašku reprezentaciju Rumunjske sa 101:50! I to na njihovom parketu!! To je ista ona momčad koja je Hrvatsku prije nekoliko dana pobijedila usred Zadra!

Talijani su u utakmici u Cluju odmah postavili stvari na svoje mjesto, nakon prvog poluvremena rezultat je bio – 35:12?! Bez milosti su “azzuri” odigrali ovu utakmicu u kojoj su pogodili čak 17 od 32 ispucane trice. Izabranici Romea Sachettija su na početku posljednje dionice vodili 40 razlike da bi i to uvećali za konačnih +51.

Najefikasniji je bio Amadeo Della Valle s 29 koševa (6/9 za tri), dok je Vitali dodao 16. Kod Rumunja je Cate zabio 15.

Ukrajina je nakon Latvije dobila (77:66) i Švedsku, a u tom susretu je bilo uzbudljivo samo u prvoj četvrtini. Poslije su Ukrajinci konstantno držali prednost, ponajviše zahvaljujući Zajcevu koji je imao 13 koševa, dok je Jetter uz Gladyra imao 11. Tomas Masamba je kod Šveđana bio najefikasniji sa 13 koševa.