Avramović junak Srbije, tricom pobijedio Austriju

Reprezentacija 25. velj 201822:08 > 22:11
Jamie Squire, Getty Images Sport

Košarkaška reprezentacija Srbije u neizvjesnoj utakmici i još neizvjesnijoj završnici stigla je do pobjede protiv Austrije u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Nakon poraza od Njemačke, Srbija je bila na rubu poraza i od Austrije, ali je izabranicima Aleksandra Đorđevića pobjedu donio Aleksa Avramović.

Srbija je bila bolja nakon prve četvrtine, ali je u drugu ušla značajno sporije i dozvolila Austriji da se odvoji i na 10 koševa prednosti. Ipak, Đorđevićevi izabranici su na odmor otišli sa samo dva koša zaostatka.

U nastavku ista slika. Austrija je napravila seriju od 7:0, a Srbiji je trebalo puno da zaigra kako se od nje očekuje u utakmici s protivnikom koji je prije ove utakmice imao sva tri poraza.

Na kraju se ušlo u rezultatski neizvjesnu završnicu koju je tricom 24 sekunde prije kraja riješio Aleksa Avramović. Šutnuo je praktički iz očaja jer je isticalo vrijeme za napad.

Austrija je sa zvukom sirene promašila svoju tricu za pobjedu.

Stevan Jelovac je bio najefikasniji u reprezentaciji Srbije s 21 košem, a s 18 ga je pratio Miroslav Raduljica. Malbašić je postigao 22 za Austriju.

Srbija je praktički osigurala plasman u sljedeću fazu kvalifikacija za SP, ali je zbog novog sustava kvalifikacija i prenošenja bodova svaka pobjeda važna. U skupini G nalazi se na drugom mjestu s omjerom 3-1 iza Njemačke koja ima 4-0 i ispred Gruzije (1-3).