Italija slavila u Zagrebu, Hrvatska 0-2!

Getty Images, Getty Images

Košarkaška reprezentacija Italije pobijedila je Hrvatsku u Zagrebu rezultatom 80:64, u drugom kolu kvalifikacija za Mundobasket.

Momčad Ivice Skelina tako poslije šokantnog poraza u Nizozemskoj ima omjer 0-2 u D skupini i na posljednjem je mjestu ljestvice, dok je Italija ostvarila i drugu pobjedu.

Hrvatska je dobro otvorila dvoboj sa Italijom, u prvoj dionici je imala dvoznamenkastu prednost (23:13), ali se u nastavku sve promijenilo.

Italija je drugu četvrtinu dobila sa 20:9, došla je do prednosti i u nastavku susreta nijednom domaćinu nije dozovilila da povede.

Dobra stvar za Hrvatsku je što prve tri momčadi iz grupe idu u drugu fazu natjecanja , kao i podatak da će Hrvatska imati priliku konsolidirati se jer iduću utakmicu igraju tek 23. veljače slijedeće godine protiv Rumunjske.

Antonio Della Valle predvodio je Italiju sa 25 poena i 3 skoka, a Abbas je dodao 13 poena i 5 skokova. Kod domaćina, Darko Planinić je imao 20 poena i 10 skokova, a Krušlin je ubacio 12 poena uz 3 asistencije.