Splitu pripao derbi, Cedevita u drami svladala Furnir

Hrvatska 15. tra 202322:06 0 komentara
KK Split/Ivica Čavka

Košarkaši Splita pobijedili su Zadar 85:76 (21:25, 25:23, 27:13, 12:15) u derbi utakmici 6. kola Lige za prvaka prvenstva Hrvatske.

Nakon posve izjednačenih dvadesetak minuta Splićani su se od suparnika počeli odvajati tijekom treće četvrtine. Otišao je tada Split na dvoznamenkastu prednost što je bio minus kojeg Zadrani u posljednjih deset minuta nisu više uspjeli dostići.

Prvi strijelac Splita bio je Shannon Shorter s 19 poena, a tome je dodao devet skokova i četiri asistencije. Dominik Mavra je ubacio 16 uz šest asistencija.

Kod Zadra je opet odličan bio Luka Božić s 24 poena, 10 skokova i sedam asistencija, dok je Marko Ramljak ubacio 22 uz 12 skokova.

U drugom subotnjem susretu 6. kola Lige za prvaka Cedevita Junior je pobijedila Furnir u gostima 71-68 (24-17, 16-14, 14-20, 17-17) u dramatičnoj završnici. Koševe odluke, petnaest sekundi prije kraja, postigao je Krunoslav Simon koji je bio miran s linije slobodnih bacanja te je 67-68 pretvorio u vodstvo svoje momčadi 69-68 koje je dodatno podebljao na samom kraju s novim pogođenim bacanjima.

Emir Šabić je za Cedevitu Junior postigao 20 poena, a Simon 15 uz 11 skokova i četiri asistencije. Kod Furnira je najbolji bio Matej Bošnjak sa 16 koševa i sedam skokova.

Uz utakmicu manje Cibona ima omjer 22-5, dok su Zadar i Split sada izjednačeni s omjerom 22-6. Cedevita Junior ima 21-7, Šibenka 13-14, a Furnir 13-15.