Zadar loše krenuo: Na kraju uvjerljiva pobjeda

Hrvatska 28. stu 202221:31 0 komentara
Zadar/Sime Zelic

U pretposljednjoj utakmici 9. kola Prvenstva Hrvatske za košarkaše Zadar je slavio na gostovanju kod Zaboka sa 85-70 (19-25, 23-12, 22-12, 21-21).

Nakon što su domaći imali šest koševa prednosti na kraju prve četvrtine, Zadrani su u drugoj i trećoj dionici dvoboja napravili preokret i otišli na dvoznamenkastu prednost koju su održavali do sredine zadnje četvrtine. Tad je Zabok došao na -6 (62-68), ali su gosti ponovno brzo otišli na dvoznamenkastu prednost i rutinski priveli utakmicu kraju.

Kod pobjednika je Sani Čampara postigao 16 koševa, Antonio Jordano je dodao 11, a po 10 su ubacili Arijan Lakić, Marko Ramljak i Juan Davis. Kod Zaboka su najbolji bili Marko Perović sa 17 i Ivan Kučan sa 14 poena.

Zadar se s učinkom 8-1 izjednačio s vodećom Cibonom, a po 7-2 imaju Split i Šibenka. Zabok je s 1-8 predzadnji, a lošija je samo Gorica sa 1-7.

Posljednju utakmicu 9. kola u srijedu (20 sati) će odigrati Gorica i Cedevita Junior.