Cibona svladala Cedevitu u derbiju kola

Hrvatska 16. lis 202221:46 0 komentara

U derbiju 3. kola prvenstva Hrvatske za košarkaše Cibona je kao gost u Domu sportova svladala Cedevitu Junior sa 88-67 (20-20, 22-11, 15-24, 31-12).

Cibona je kontrolirala susret od početka, tijekom prve četvrtine bila u blagoj prednosti koju je Cedevita Junior uspijevala dostići. No, u drugoj četvrtini Cibona se odvojila na dvoznamenkastu prednost. Domaći sastav je odličnom igrom u trećoj četvrtini ponovno uhvatio priključak te košem Kučića smanjio na samo 57-55 uoči posljednjih 10 minuta. Ipak, u četvrtoj četvrtini igrala je samo Cibona koja je na kraju ostvarila uvjerljivu pobjedu.

Lovro Mazalin sa 19 i Marko Baković sa 14 koševa predvodili su Cibonu, dok je Jakov Mustapić sa 13 ubačaja bio najefikasniji kod Cedevite Junior.

Cibona je sada na omjeru pbojeda i poraza 2-1, a Cedevita Junior na 1-1.

U drugom nedjeljnom susretu sinjski Alkar je kao gost nadigrao Zabok sa 80-75 (21-23, 21-24, 23-8, 15-20). george Brock je sa 29 poena predvodio Alkar, dok je Ivan Kučan ubacio 18 za Zabok. Alkar je na omjeru 2-1, a Zabok na 0-3.