Curry pokazao klasu i "muda" kad je trebalo (VIDEO)

NBA 9. svi 20198:01 > 8:15
Streeter Lecka/Getty Images

Golden State Warriorsi poveli su u seriji protiv Houston Rocketsa sa 3:2, unatoč tome što se na početku treće četvrtine ozlijedio najbolji igrač Kevin Durant.

Nakon ozljede Kevina Duranta cijela Oracle Arena je utihnula i u strahu pratila nastavak bez najboljeg igrača. Stephen Curry je do ozljede Duranta zabio 9 poena uz šut iz igre 4 od 14 i igrao je jednu od lošijih utakmica ove sezone u playoffu.

Ipak, po tko zna koji puta u svojoj karijeri Steph je pokazao da je najbolji kada je to najpotrebnije. Njegovoj momčadi je trebao pravi Curry u nastavku i dobili su ga. Jedan od najboljih tricaša svih vremena preuzeo je odgovornost i zabio neke odlučujuće koševe.

Nakon izlaska Duranta iz igre zbog ozljede, Curry je u nepune 22 minute zabio 16 poena (od ukupno 25) uz samo četiri promašaja iz igre.

Uz njega treba pohvaliti i Draymonda Greena koji je osim u napadu, odigrao odlično i u fazi obrane, te Klaya Thompsona koji je zabio 27 poena.

Pokazali su “Ratnici” da mogu i bez svog najboljeg igrača, a Rocketsi su propustili priliku da dođu na pobjedu od velike senzacije.