Warriorsi izvukli 'peticu', sjajni Bucksi u finalu

NBA 9. svi 20197:24 > 7:24
Maddie Meyer / Staff

Golden State Warriorsi obranili su domaći teren i treću utakmicu u seriji protiv Rocketsa, a Milwaukee Bucksi plasirali su se u finale Istoka prvi put nakon 18 godina.

Warriorsi su djelovali odlučno nakon prvog poluvremena, iako Steph Curry ponovno nije briljirao, momčad su u vodstvu 57:43 održali Kevin Durant i Klay Thompson. Međutim, dvije minute i jedanaest sekundi prije kraja treće dionice prvake je zadesila nesreća, Durant je nakon jednog napadačkog skoka pogrešno doskočio na desnu nogu osjetivši bol u listu. Ubrzo je šepajući krenuo prema svlačionici, iako tijekom završnice utakmice nisu stizale informacije o stanju ozljede, obzirom kako se nije vraćao niti na klupu svoje momčadi jasno jest da situacija nije bezazlena.

Rocketsi su iskoristili neigranje najboljeg igrača Warriorsa i na ulasku u posljednju četvrtinu izjednačili rezultat (72:72). Rezultat je bio u egalu sve do završne četiri i pol minute kada prvaci stvaraju seriju 10-3 i odlaze do vodstva 99:91. Houston je u završnici tek uspio smanjiti zaostatak. Klay Thompson ubacio je 27 poena, Curry je dodao 25 iako je ponovno loše šutirao tricu (3-11), a Durant je zabilježio 22 poena do ozljede. James Harden je s 31 poenom predvodio Rocketse.

Serija se ponovno seli u Houston, no sada uz meč loptu Warriorsa. Statistički gledano, momčadi koje povedu s 3-2 ostvarile su i konačnu pobjedu u 82 posto slučajeva. Dvoboj ćete moći pratiti uz prijenos na Sportklubu.

Nakon što su izgubili prvu utakmicu serije, i to pred svojim navijačima nakon čega su ih mnogi otpisali, Milwaukee Bucksi nanizali su četiri fantastične, uvjerljive pobjede nad Boston Celticsima plasiravši se u prvo konferencijsko finale nakon 2001. godine. Tada je momčad predvodio Ray Allen, a danas ta čast pripada briljantnom Giannisu Antetokounmpu.

Čak sedam igrača Bucksa upisalo je dvoznamenkast učinak što se tiče poena, The Greek Freak predvodio je kolonu s 20 koševa, a dodao je po osam skokova i asistencija. Bucksi su dobili svaku četvrtinu, a na ulasku u posljednju vodili su osamnaest razlike što je završnih dvanaest minuta učinilo rezultatski nezanimljivim. Osim spomenute prve utakmice, Celticsi su odigrali katastrofalno u preostalom dijelu serije, pogotovo Kyrie Irving koji je još jednom očajno šutirao, tek 6-21, odnosno 1-7 za tricu postigavši ukupno 15 poena. Nekadašnji igrač Cavsa iz daljine šutirao je mizernih 23 posto kroz čitavu seriju i na ružan način se možda i oprostio od zelenog dresa obzirom kako će ovog ljeta testirati otvoreno tržište kao slobodan igrač. Sezona Celticsa bila je prepuna izazova, internih prepiranja, a u središtu tih problema često je bio upravo Irving.

Što se tiče Bucksa, Khris Middleton je u završnom činu polufinalne serije ubacio 19 koševa, Eric Bledsoe pridodao je 18, a za navijače Milwaukeeja svakako je dobra vijest što je prvu playoff utakmicu ove sezone odigrao Malcolm Brogdon ubacivši deset poena. Bucksi će sada dobiti nekoliko dana odmora prije nego započne finalna serija Istoka u kojoj će se suočiti s boljim iz dvoboja Raptorsa i Sixersa, Toronto vodi s 3-2.