Srbija je ponovo prvak svijeta u košarci!

Košarka ostalo 12. lip 201815:20 > 15:22
fiba.basketball

Reprezentacija Srbije u košarci 3x3 je opet je došla do svjetske titule na prvenstvu kojeg ste proteklih dana mogli pratiti u programu Sportkluba.

Srbija je u reprizi prošlogodišnjeg finala pobijedila Nizozemsku i obranila svjetski naslov. Srpski sastav, kojeg su činili Dejan Majstorović, Dušan Bulut, Marko Savić i Stefan Stojačić, treći put zaredom je vladar svijeta u Basketu 3×3, a četvrti ukupno.

Srbija je u finalnom susretu na Filipinima slavila rezultatom 16:13.

Bila je to zanimljiva utakmica, u prvom dijelu igrale su se vrlo čvrste obrane na obje strane. Igralo se koš za koš, ali se na oko šest minuta prije kraja Nizozemska odvojila na +2. Srbija, do pred sam kraj finala, nije uspjela pogoditi niti jedan šut za dva poena. Ali, ti šutevi su došli kad je bilo najpotrebnije.

Tri minute i 15 sekundi prije kraja, Srbija se vratila na poen zaostatka, a nakon nekoliko dobrih obrana, Bulut je svojem sastavu donio i izjednačenje oko dvije minute prije kraja. Nizozemska je ponovo povela s crte za slobodna bacanja, ali je prva dvojka za Srbiju došla u pravom trenutku, donijela je kasnijim pobjednicima prvo vodstvo od 10:9.

Majstorović i ekipa su se razligrali u samoj završnici kada su se minutu prije kraja odvojili na +4 (15:11).

MVP prvenstva je Dušan Bulut, a najbolju postavu natjecanja sačinjavaju Dušan Bulut, Jesper Džobse iz Nizozemske te Michael Hicksa iz Poljske.

Hrvatska muška reprezentacija je nastup na SP završila još u skupini s omjerom 2-2.

Kod djevojaka, naslov su ponijele Talijanke koje su bile bolje (16:12) od braniteljica naslova, Ruskinja. Hrvatice nisu sudjelovale na prvenstvu.